SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Gräddkanna 6386154
nr 638 6154
Gräddkanna
Silver, 1837, höjd: 12, 5, Förgylld insida
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 3 maj 2010
kl 18:40:43
300 kr
550 kr
550 kr
800 kr
900 kr
1.000 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver